רוצים להיכנס לתחום ההסעות?

 
 

 

 אז תמיד חלמתם לנהוג על אוטובוס...

 

חולמים לפתוח חברת הסעות משלכם? אם כן, אתם בוודאי טיפוסים שאוהבים לנהוג, להכיר אנשים חדשים ומקומות חדשים וזקוקים לעניין רב בעבודתכם היומיומית. אולם כדאי שתדעו שהקמת חברת הסעות היא אינה מלאכה פשוטה. פרט לעובדה שמדובר בעסק לכל דבר, ישנו נושא אחד שחייב לעמוד במרכזה של כל חברת הסעות והוא נושא הבטיחות.

 

כמו נהגי התחבורה הציבורית (אוטובוסים, מוניות ורכבות), גם נהגים בחברת הסעות אחראים לא רק לחייהם שלהם, אלא גם ובעיקר לחיי הנוסעים שלהם. כמו בכלי תחבורה ציבוריים אחרים, גם עבור חברת הסעות פרטית הדאגה לבטיחות כלי הרכב ולנהיגה זהירה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. אי לכך, אם אתם מעוניינים להקים חברת הסעות משלכם, כדאי שתכירו כמה תקנות וחוקים מחייבים בתחום ההסעות.

 

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

                                 להזמנת הסעות ופרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

 

כמה מילים על בטיחות וחברת הסעות

 

ראשית, כל חברת הסעות חייבת לדאוג לתקינותם של כל כלי הרכב שברשותה: אוטובוסים, מיניבוסים, מידיבוסים, וואנים וכו' – כולם חייבים לעבור ביקורת תקופתית אחת לחודש על-ידי מפקח מטעם משרד התחבורה. ביקורות תקופתיות אלו נועדו למנוע מצבים שבהם יעלו על הכביש רכבי הסעות בעלי ליקויי בטיחות שעלולים לסכן את חיי הנוסעים, כגון: בעיות במערכת הבלמים, פנסים שרופים, מושבים רופפים וכדומה.

 

שנית, כל חברת הסעות חייבת להחזיק בכל האישורים הנדרשים ממשרד התחבורה, בהתאם לסוג שירותי ההסעות שהיא מספקת. כך למשל, חברת הסעות אשר מספקת שירותי הסעות תלמידים למוסדות חינוך חייבת להחזיק באישור מיוחד להסעת תלמידים. כשמדובר בהסעת תלמידים, דרישות הבטיחות הן מחמירות יותר ולכן יש צורך באישור ייעודי. אישורים ורישיונות נוספים הנדרשים לשם הפעלת חברת הסעות הם: רישיון ניהול עסק, רישיון הפעלת משרד להסעות מיוחדות באוטובוסים, אישור על מינוי קצין בטיחות ותעבורה ועוד.

 

                   רכב הסעות

                    רכב הסעות  

 

 

שלישית, כל חברת הסעות חייבת להקפיד להעסיק נהגים מיומנים, מנוסים וזהירים. בין אם מדובר בנהגי אוטובוסים, מיניבוסים או כל רכב הסעות אחר, על חברת ההסעות לבדוק את גיליון הרשעות התעבורה של כל נהג בטרם היא מעסיקה אותו. עליה לוודא שיש לו רישיון נהיגה בתוקף ושאין בעברו הרשעות על עבירות תנועה חמורות, כגון: נהיגה בשלילה, נהיגה בשכרות, חציית צומת ברמזור אדום וכדומה. נוסף על כך, על כל חברת הסעות לדאוג להשתלמויות וקורסי רענון תקופתיים עבור כל אחד מנהגיה, כדי להבטיח את נהיגתם הזהירה גם בעתיד. דרך נוספת להבטיח נהיגה זהירה היא באמצעות הקפדה על שעות מנוחה ושינה לכל נהג, כמתחייב בחוק, על מנת שאף נהג לא יעלה על הכביש כאשר הוא עייף מדי.

 

 

הנה סרטון של חברת אוטובוסים אמריקאית שעושה קצת חשק להיכנס לתחום:

 

 

 

 

תקנות החלות על חברות הסעות ואוטובוסים

בתחום ההסעות ישנם עוד חוקים ותקנות רבים. כך למשל, חברת הסעות אשר מעוניינת לגשת למכרז להפעלת הסעות למוסדות חינוך, חייבת שיהיו ברשותה אוטובוסים שהשנתון שלהם לא יעלה על 10 שנים (לדוגמא: כדי לספק הסעות תלמידים לשנת 2010 על חברת ההסעות להשתמש אך ורק באוטובוסים או במיניבוסים ששנת הייצור שלהם היא 2000 לכל היותר. אוטובוסים ומיניבוסים ישנים יותר אינם מתאימים להסעות תלמידים).

 

 

עוד תקנה שכל חברת הסעות חייבת להכיר קשורה לתחום הסעות נכים. בהתאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות כל חברת הסעות שמחזיקה יותר מ- 20 רכבי הסעות חייבת להחזיק רכב הסעות אחד לפחות, המיועד להסעות נכים (דהיינו, שיש בו מעלונים ועזרים המותאמים לנוסעים בכיסאות גלגלים). אם לחברה יש 40 רכבי הסעות, עליה להחזיק לפחות שני רכבים להסעות נכים, וכן הלאה.

 

 

 

 

 

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר