הסעות לנכים

 
 

דברים שכדאי לדעת לגבי הסעות נכים 

 

אנשים נכים רבים נזקקים לשירותיה של חברת הסעות נכים, מכיוון שאין באפשרותם לנהוג בעצמם בשל מגבלה פיזית, או בשל מגבלה כלכלית המונעת מהם לרכוש רכב המיועד לנכים. למרבה הצער גם מדינת ישראל אינה נמנית בין המדינות בעלות מודעות גבוהה להנגשת התחבורה הציבורית, תחנות האוטובוס והרכבת, ותשתיות העיר עבור נכים. כך שלרוב, נסיעה עצמאית ממקום למקום עבור אנשים נכים יכולה להיות משימה בלתי אפשרית. לשם כך הוקמו חברות המספקות שירותי הסעות לנכים.

 

חברות פרטיות להסעות נכים 

ישנן כיום חברות פרטיות רבות המציעות שירותי הסעות נכים לצרכים שונים: הסעות נכים לנסיעות יומיות קבועות כמו למוסדות חינוך, עמותות או הסעות נכים למקומות עבודה, הסעות נכים מזדמנות לבתי חולים או לבדיקות רפואיות, וטיולים לנכים. ישנן חברות הסעות המציעות רק סוג אחד של הסעות נכים, כמו למשל רק טיולי נכים. וישנן חברות הסעות שמציעות מגוון שירותי הסעות לנכים. כך או כך, חשוב לדעת שלא כל חברת הסעות יכולה לספק שירותי הסעות נכים.

 

 

__________________________________________________________________

 

 להזמנת רכב הסעות לנכים ופרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם

 

__________________________________________________________________

 

 

 

כיצד לבחור חברה להסעות נכים

כאשר אתם מחפשים חברת הסעות המספקת שירותי הסעות נכים ראשית עליכם לבדוק אילו כלי רכב יש ברשותה, ולברר האם כלי רכב אלו מתאימים לצרכים הספציפיים של נוסעים נכים. כשמדובר בהסעות נכים, לרוב מדובר באנשים המרותקים לכיסאות גלגלים. לכן כדי לספק שירותי הסעות נכים על החברה להחזיק רכבי הסעות המצוידים במעלון רכב המאפשר כניסה ויציאה בטוחה לרכב של אנשים המרותקים לכסא גלגלים. ברכבי הסעות נכים צריך להיות מקום מיוחד עבור כל כסא גלגלים כמו גם למלווים צמודים שישבו לידם. כמו כן הרכבים צריכים להיות מאובזרים בציוד המתאים שיאפשר נסיעה בטוחה: מעקה בטיחות לאחיזת הנוסע בזמן הנסיעה, חגורות בטיחות מיוחדות שימנעו את תזוזת הכיסא ועוד. בנוסף, עליכם לברר שרכבי החברה עומדים בתקנים הרלוונטיים ובדרישות המחמירות של משרד התחבורה או משרד החינוך (במקרה של הסעות נכים למוסדות חינוך).

 

 

 

                  הסעות נכים      הסעת נכים

                  רכבי הסעות -חנניה פרץ בע"מ                                  רכב מיוחד להסעות נכים

 

 

 

גם הנהגים חשובים

פרמטר חשוב נוסף כאשר מחפשים חברה להסעות נכים הוא הכשרת נהגי החברה. פרט לכך שעל הנהגים להיות זהירים ואחראים, ללא היסטוריה של תאונות או עבירות תנועה, חשוב מאוד שאלו יהיו נהגים המנוסים בהסעות נכים. למעשה עליהם להיות יותר מסתם נהגים. לרוב הנהגים הם אלו שאחראים על העלאת והורדת הנוסעים הנכים מרכבי ההסעות, והם אלו שאחראים על בטיחות הנוסעים. לכן עליהם להעניק יחס אישי וחם לנוסעים בעלי צרכים מיוחדים. עליהם לדעת כיצד לשוחח בנעימות עימם, להרגיע במידת הצורך ולדאוג שהנסיעה תהיה רגועה ומהנה עבורם.

 

סרטון קצר המראה את ההבדלים בין רכב הסעות תקני לכזה שקצת פחות...:

 

 

 

 

 

 

 

הכשרת הנהגים חשובה במיוחד כשמחפשים חברת הסעות המספקת טיולים לנכים. בטיולי נכים הנוסעים מבלים ברכב זמן רב יותר, והנהג לעיתים מתפקד גם כמדריך טיולים. עליו להיות אדיב, סבלני, רגיש לצרכיו של כל אחד מנוסעיו, ולדעת כיצד להתמודד עם כל מיני בעיות המתעוררות במהלך הנסיעה. חברות המספקות שירותי טיולים לנכים לרוב גם יתאימו עבורכם מסלול טיול המותאם לטיולי נכים, ויביאו אתכם רק לאתרים הנגישים לכיסאות גלגלים.


 

 

 

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר